Pierwsze kroki

Komputer

System WELES 3 jest aplikacją internetową, co oznacza, że nie ma potrzeby instalowania go lokalnie na komputerze. Do pracy z programem wystarczy komputer z dowolnym systemem operacyjnym (Windows, Linux, MacOS), dostępem do internetu i przeglądarką. Jeśli masz już przeglądarkę, upewnij się, że masz jej najnowszą wersję. Jeśli nie to zaktualizuj przeglądarkę. Aplikacja obsługuje przeglądarki:

Otwieranie programu

Urządzenia mobilne

Pracować na systemie można też na współczesnych telefonach i tabletach. Co prawda nie będzie to tak sprawne i produktywne jak na komputerze, ale w sytuacjach nagłych i kryzysowych oraz działania w terenie, będzie niezastąpione. Do tabletu można podpiąć klawiaturę i myszkę, za pomocą kabla USB, w ten sposób zmieniając go w mobilną stację roboczą. Dostęp do systemu przez przeglądarkę ma także właściciel lokalu, bez potrzeby pobierania specjalnej aplikacji, więcej na ten temat znajduje się w dedykowanej instrukcji.

Otwieranie programu

Przeglądarka plików PDF

Z programu generujemy dokumenty w formacie PDF dobrze. Jeśli na komputerze, na którym pracujemy, jest zainstalowana przeglądarka plików PDF. Wśród popularnych i polecanych programów możemy wymienić:

Otwieranie programu

Arkusze kalkulacyjne

Z programu można także pobrać dokumenty i zestawienia tabelaryczne w formacie CSV, które następnie można otworzyć w programie do arkuszy i poddać dalszej obróbce. Wśród popularnych i polecanych pakietów biurowych możemy wymienić:

Otwieranie programu

Bezpieczeństwo

Podczas codziennej pracy z programem, zawsze mniej jako priorytet bezpieczeństwo danych, które przetwarzasz, poniżej podajemy kilka dobrych rad:

  • Stosuj zasadę ograniczonego zaufania, wszędzie.
  • Sprawdzaj, czy połączenia ze stronami są szyfrowane. W pasku adresu powinien być symbol kłódki lub adres zaczynający się od https://.
  • Pamiętaj, aby logować się z zaufanych urządzeń.
  • Zainstaluj antywirusa.
  • Nie pobieraj i nie otwieraj podejrzanych załączników.
  • Sprawdzaj adresy e-mail - uważaj na literówki, na adresy podobne do adresów znanych firm.